• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

ABD’de ‘nesilde bir sefer görülebilecek’ kar fırtınası bekleniyor

admin

Administrator
Administrator
ABD’de ‘nesilde bir sefer görülebilecek’ kar fırtınası bekleniyor
ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NOAA), ülkenin birtakım bölgelerinde son 40 yıldır yaşanmamış soğuk hava kaidelerinin yaklaştığını belirterek Noel tatili için seyahat planlayanları uyardı.

“Nesilde bir sefer görülebilecek” fırtına

AA’nın haberine bakılırsa; NOAA, “nesilde bir defa görülecek” kadar az karşılaşılan büyük bir kar fırtınası ve soğuk hava dalgasının neredeyse ABD’nin tüm eyaletlerini tesiri altına alacağını kaydetti.


“Seyahatler imkansız ve hayati tehlile olabilir”

Hava durumu servisi, yılın en ağır seyahat planlarının yapıldığı devirde, “Yoğun kar yağışının, seyahatleri fazlaca sıkıntı yahut imkansız hale getirebileceğini ve hayati tehlike oluşturabileceğini” işaret etti.


Biroldukca uçak seferi iptal edildi

Yaklaşan berbat hava kuralları niçiniyle United, American ve Delta Havayolları üzere firmalar da ülke genelinde onlarca destinasyona yapılacak uçuşları iptal ettiğini deklare etti.


Kategori 3 şiddetinde olacak

Ayrıca, soğuk havanın tesiriyle oluşacak fırtınanın, ülkenin Kanada hududundaki Great Lakes bölgesinde Kategori 3 şiddetinde kasırganın basıncına muadil olacağı bilgisi paylaşıldı.


Meksika sonuna kadar uzanacak

NOAA’nın datalarına göre, soğuk hava kaideleri Teksas-Meksika sonuna kadar uzanacağı öngörülürken Noel haftası boyunca devam edecek fırtına ve kar yağışından ülkenin en epey orta-batı kısmı etkilenecek.
 
Üst