• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Alman cins operatörleri, 2023 yaz tatili için Türkiye’ye odaklandı

admin

Administrator
Administrator
Alman cins operatörleri, 2023 yaz tatili için Türkiye’ye odaklandı
Türkiye, daha evvelki senelerda olduğu üzere bu yıl da turistlerin beğenilen yerleri içinde birinci sırayı aldı.

2022 yılı sonunda 50 milyon turist ve 44 milyar dolar turizm geliri amacı belirtildi.

Alman basınından “Touristik Aktuell” isimli internet sitesi, Türkiye’de 2023 yaz tatili konusunda beklentilerin yüksek olduğunu yazdı.

2023 için optimist tablo

Geçtiğimiz turizm yılındaki rekor sayıların akabinde Türkiye’deki cins operatörlerinin gelecek yıl için son derece optimist olduğu, hem uçuş tıpkı vakitte otel dallarında kapasitelerin genişletildiği açıklandı.

En yüksek turist sayısı ve geliri hedefi

Türkiye’deki turizm yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun kutlanacağı 2023 yılında tarihin en yüksek turist sayısı ve gelirine ulaşmayı amaçlıyor.

Haberde, Alman Alltours işvereni Willi Verhuven’in, 2024’te Türkiye’de en az 500 bin konuk ağırlamak istediği kaydedilerek, şunlar aktarıldı:

Türkiye tepede: İspanya, Mısır ve Yunanistan’ı geçti

“Türk Rivierası, Alman cins operatörleri için en düzgün 15 otel destinasyonu içinde bir numara. Türkiye, şu anda paket cins arama sorgularında İspanya, Mısır ve Yunanistan’ın epeyce ilerisinde.”


Almanlar, Türk turizminden memnun

Türkiye’nin imajının son vakit içinderda kıymetli ölçüde güzelleştiği söz edilerek, “Almanlar, Türk turizminin onlara sunduklarını takdir ediyor. Yeterli fiyat-performans oranı burada değerli bir rol oynamaya devam ediyor.

beraberinde bu bir kalite sorunu. Bilhassa koronavirüs devrinde biroldukca otelci tesislerine yatırım yaptı ve tatil köylerini yeniledi.”
denildi.

Tur operatörleri, sayıları ikiye katlamak istiyor

En son rezervasyonların, daha ucuz rezervasyonlara yönelik yavaşça bir eğilime karşın, Almanların kaliteye odaklandığını gösterdiği, tur operatörlerinin ise Türkiye için sayıları en az ikiye katlamak istediğine dikkat çekildi.
 
Üst