• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Batı Şeria’da Yahudi yerleşimci, aracıyla 2 Filistinliyi ezdi

admin

Administrator
Administrator
Batı Şeria’da Yahudi yerleşimci, aracıyla 2 Filistinliyi ezdi
Kudüs Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın Nablus kentinin güneyinde Zatera denetim noktasında Yahudi yerleşimcinin aracıyla çarptığı Muhammed Mutir ve Mühenned Mutir kardeşlerin hayatını yitirdiği kaydedildi.

Açıklamada, atağa uğrayan kardeşlerin başka aile bireyleriyle birlikte Nablus’tan Kalandiya’daki meskenlerine dönmekte oldukları bilgisi verildi.


Yol kenarında beklerken akına uğradılar

Filistin resmi haber ajansında yer alan habere bakılırsa, Kudüs Valiliği Kalandiya Ofisi Sorumlusu Zekeriya Feyale, başka aile bireyleriyle birlikte Nablus’tan Kalandiya’daki konutlarına dönmekte olan kardeşlerin bindikleri aracın lastiğini tamir etmek için yol kenarında bekledikleri sırada akına uğradıklarını söylemiş oldu.

2 kardeş de öldü, Yahudi yerleşimci teslim oldu

AA’nın haberine bakılırsa; Filistinli kardeşlere taammüden çarptığı sav edilen Yahudi yerleşimcinin olay yerinden kaçtığını belirten Feyale, Muhammed’in olay yerinde öldüğünü, Mühenned’in ise ağır yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdiğini söz etti.

Kudüs Valiliğinden son olarak yapılan açıklamada, Filistinlileri ezerek vefatına niye olan Yahudi yerleşimcinin, Zatera denetim noktasında İsrail askerlerine teslim olduğu kaydedildi.

İsrail tarafınca mevzuya ait çabucak hemen bir açıklama yapılmadı.
 
Üst