• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Donald Trump’tan konutunu arama sonucunı onaylayan bakana karşılık

admin

Administrator
Administrator
Donald Trump’tan konutunu arama sonucunı onaylayan bakana karşılık
Eski lider Donald Trump, geçtiğimiz 8 Ağustos günü Florida eyaletinde yer alan Mar-A-Lago tatil köyündeki malikanesine ABD Federal Soruşturma Ofisi (FBI) tarafınca baskın yapıldı.

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, yapılan baskın sonucunı bizzat onayladığını deklare etti.

Trump baskından rahatsızlık duyduğunu tabir etti

Eski ABD lideri Donald Trump, Garland’ın açıklamasının akabinde kendi toplumsal medya platformu Truth Social’daki hesabı üzerinden paylaşım yaparak baskından duyduğu rahatsızlığı lisana getirdi.

bununla birlikte Donald Trump, daha evvelki ABD lideri Barack Obama’nın Beyaz Saray’dan kaçırdığı 33 milyon sayfalık evrakların peşine niye düşülmediğini sordu.

Donald Trump bugün yaptığı paylaşımda şu sözler yer verdi:

“Obama’nın kaçırdığı 33 milyon sayfalık belgelere ne oldu”

“Başkan Obama tarafınca Chicago’ya gdolayılen 33 milyon sayfalık dokümana ne oldu, diye sormaya devam ediyorum. Palavra haber medyası bu mevzuda konuşmayı reddediyor. İptal edilmesini istiyorlar.

“Hadlerini fazlaca aştılar”

Avukatlarım ve temsilcilerim tam bir işbirliği ortasındaydı ve epeyce âlâ ilgiler kurulmuştu. Hükümet, elimizde olduğunca her istediğini alabilmişti.Bizden muhakkak bir alanın kilitlenmesini istediler, yaptık! Her şey fazlaca yeterli gidiyordu, evvelki liderlerin birçoğundan daha uygundu lakin daha sonra apansızın, hiç bir ikaz yapılmadan Mar-A-Lago’daki mülküme sabah 6:30’da hayli sayıda casus ve ‘kasa hırsızları’ tarafınca baskın yapıldı. Hadlerini hayli aştılar. Çılgın!

“First Lady’nin kıyafetleriyle şahsi eşyalarını karıştırdığını öğrendim”

Az evvel casusların First Lady’nin dolaplarını aradıklarını ve kıyafetleriyle şahsi eşyalarını karıştırdığını öğrendim. Şaşırtan bir biçimde, darmadağınık bırakılmış. Vay!”

Ne olmuştu

İHA’nın haberine göre; Trump’ın mülkünde 8 Ağustos günü FBI tarafınca yapılan aramanın, Trump’ın başkanlık devri sırasında Florida’daki konutuna bilinmeyen dokümanları getirip getirmediğine ait yürütülen bir soruşturma ile ilgili olduğu aktarılmıştı.