• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Küresel Times: Rusya’ya daha fazla yaptırım Avrupa’yı böler

admin

Administrator
Administrator
Küresel Times: Rusya’ya daha fazla yaptırım Avrupa’yı böler
Çin basını, Rusya ile Ukrayna içinde devam eden çatışmayı ve Avrupa Birliği (AB) ortasında Moskova’ya güç alanında uygulanması planlanan yaptırımları yazdı.

Küresel Times gazetesinin yayınladığı yazıda, “Rusya-Ukrayna çatışmasının patlak vermesinden bu yana 50 günden çok müddet geçti. Tansiyon yükseliyor.” denildi.

“Avrupa’ya ne olacağını hayal edin”

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelensky’nin, Ukrayna’nın Rusya ile “10 yıl” savaşabileceğini söylemiş olduği anımsatılarak, Avrupa’nın bu duruma “eşlik edip edemeyeceği” tarafında soru yöneltildi.

Haberde, “Daha da değerlisi, Avrupa kendi kıtasında 10 yıllık bir savaş görmeye hazır mı? Avrupa’ya ne olacağını hayal edin: Kanayan bir 10 yıla dönüşür.” tabirleri kullanıldı.

AB’den Rus gücüne yaptırım hazırlığı

Avrupa Kurulu Lideri Ursula von der Leyen, AB’nin Rusya’ya yönelik altıncı cins yaptırımlarının, başta Rusya’nın en büyük finans kuruluşlarından biri olan SberBank olmak üzere bankaları ve Rus petrolünü amaç alacağını dediğine dikkat çekildi.

Başka taraftan “Avrupa aslına bakarsan petrol ve gazdan yoksun” denilerek, yaptırım planlarıının muhtemel sonuçları konusunda şunlar aktarıldı:

“Avrupa ülkeleri daha da bölünür”

“Planı uygularsa, Avrupa kendine daha fazlaca ziyan verir ve Avrupa ülkeleri daha da bölünür. beraberinde, bu tam olarak ABD’nin istediği bir şey. Avrupa, güvenlik özerkliğini büsbütün yitirir ve büsbütün ABD şemsiyesine bağımlı hale gelir.

“Toplumsal düzensizlik ortaya çıkar”

Güç, besin, mülteciler ve enflasyon konusunda 10 yıllık bir krizle yüzleşmek zorunda kalır. Toplumsal karışıklık ortaya çıkar. Hatta blok, bu mevzuda bölünebilir.”

 
Üst