• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Rusya’dan Avrupa’ya ‘Yars’ füzeli gözdağı

admin

Administrator
Administrator
Rusya’dan Avrupa’ya ‘Yars’ füzeli gözdağı
Kışın tesirini göstermesiyle yeni bir etaba geçen Ukrayna’daki savaşta, tarafların güç gösterisi bir daha kıymet kazandı.

ABD’nin yakın vakitte Patriot hava savunma sistemlerini Ukrayna’ya göndereceği tarafındaki haberler, Rusya’yı harekete geçirdi.

Yars füzeli paylaşım

Rusya Savunma Bakanlığı, Yars füzesinin siloya yerleştirilme imgelerini paylaşarak adeta gövde gösterisi yaptı.

Savaşta direkt Ukrayna’yı destekleyen batılı ülkelere karşı çabucak her fırsatta nükleer kozunu kullanan Rusya, bu biçimdelikle dünyayı huzursuz edecek bir atılımda bulundu.


Hiroşima’dan 12 kat daha kuvvetli

7 bin 500 mil menzile sahip ayrıyeten ABD’nin Hiroşima’ya fırlattığı atom bombasından 12 kat daha kuvvetli olduğu iddia edilen Yars füze sistemleri, Rus ordusunca Moskova’nın güneybatısında, Kaluga bölgesindeki Kozelsk askeri bölgesindeki bir siloya yerleştirildi.


Patriot uyarısı: Öngörülemeyen sonuçlara niye olur

Öte yandan Rusya’nın Washington Büyükelçiliği, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada kelam konusu sistemlerin Kiev’e gönderilmesi halinde, bunun öngörülemeyen sonuçlara yol açabileceği ikazında bulunmuştu.

Açıklamada, “ABD’de, Kiev’e son teknoloji hava savunma sistemleri göndermeye yönelik argüman edilen hazırlıklar hakkında bilgilendirme kampanyası başlatıldı. Şayet doğruysa, ABD idaresinin öngörülemeyen sonuçlara yol açabilecek yeni bir provokatif adımına şahit olacağız.” denilmişti.
 
Üst