• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan’dan Türk vatandaşları için umre ziyaretini kolaylaştıracak çalışma

admin

Administrator
Administrator
Suudi Arabistan’dan Türk vatandaşları için umre ziyaretini kolaylaştıracak çalışma
Suudi Turizm Otoritesi tarafınca dün düzenlenen tanıtım toplantısına, Suudi Arabistan tarafınca Turizm Otoritesi Üst Yöneticisi (CEO) ve Suudi Arabistan’ın umre ziyaretçilerine yönelik kurduğu Nusuk Genel Müdürü Fahd Hamiduddin ile Türkiye’nin önde gelen seyahat ve turizm şirketleri katıldı.

Hamiduddin, İstanbul’da 50’den çok ortakla düzenlenen tanıtım toplantısının neticelerindan duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Ülkesinin Mekke ve Medine’ye gidenlere her türlü kolaylığı sağlamak ismine çalışmalarını sürdürdüğünü tabir etti.

AA’nın haberine bakılırsa; görüşmede, Suudi Arabistan’ın, Türkiye’den ibadet maksatlı Mekke ve Medine’yi ziyaret edenlere yönelik birtakım kolaylık sunduğu belirtildi.

48 saatte vize temini

Buna bakılırsa Türk vatandaşları, Türkiye’deki Suudi Arabistan Büyükelçiliği yahut Konsolosluğu aracılığıyla turist vizesi alarak Suudi Arabistan’a gidebilecek ya da Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Türkiye’de akredite olan seyahat ve turizm ofisleri aracılığıyla da 48 saat içerisinde vize temin edebilecek.

ABD, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği ülkelerinde ikamet edenler yahut Schengen vizesi sahipleri; Cidde, Medine, Riyad ve Dammam kentlerindeki milletlerarası havaalanlarından da vize alabilecek.

Türk vatandaşlığı olanlara hizmetlere kolay erişim imkanı

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığının Suudi Arabistan Turizm Otoritesi ile ortaklaşa hayata geçirdiği Nusuk platformu aracılığıyla Türk vatandaşlığına sahip olanlar biroldukça hizmete kolay biçimde erişim sağlayabilecek. Nusuk platformu, Türk vatandaşları için oluşturduğu web sayfası “nusuk.sa/tr” aracılığıyla, ziyaretçilerin sitede yer alan mevcut programlardan birini satın alarak umre vizesini alabilmesine ve ayrıyeten bir dizi hizmetten de faydalanabilmesine imkan sunacak.


Rabia, Diyanet İşleri Lideri Erbaş’la görüşmüştü

Türkiye’ye ziyarette bulunan Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Tevfik er-Rabia, Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş ile 11 Aralık’ta İstanbul’daki bir otelde ortak basın toplantısı düzenlemişti.

Rabia burada yaptığı konuşmada, “Bu ziyaret bununla birlikte iki ülkenin hükümetleri içindeki stratejik tarihi ilgileri, çeşitli alanlarda ortak çıkarlara hizmet edecek biçimde işbirliğiyle geliştirmeyi hedefliyor.” tabirlerini kullanmıştı.
 
Üst