• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Twitter için çalıştı. Sonra Elon Musk’ı tweetledi.

admin

Administrator
Administrator
Kasım ayının başlarında, Twitter’ın yaklaşık 7.500 çalışanı genel bir adresten kısa ve öz bir e-posta aldı: “Twitter’ı sağlıklı bir yola sokmak için, küresel iş gücümüzü azaltmak gibi zorlu bir süreçten geçeceğiz.” Notta “Twitter” imzalı . 3 Kasım’da şirketteki bazı çalışanlar, ertesi gün kovulacaklarını söyleyen e-postalar aldı.

O akşam Bayan Solomon, kocası ve birkaç meslektaşı, Clinton Caddesi’ndeki bir salon olan Dots Cafe Portland’a gittiler. Telefonların masanın üzerinde açık olduğunu söyledi. İş arkadaşları konuşurken telefonlarını dinlediler ve Londra, Seattle ve San Francisco’daki meslektaşlarıyla Signal uygulamasındaki sohbetlere katıldılar. Solomon, “Vuruldum” gibi mesajların ekranlarda uçtuğunu hatırladı. “Meslektaşlarının sinek gibi düştüğünü gördün,” dedi.

Ertesi öğleden sonra, ekibi yaklaşık 10 mühendisten dörde düşürüldü. Bayan Solomon ve kocası ihraçlardan sağ kurtulmuştu. Önümüzdeki hafta Bay Musk’tan veya yeni yönetim ekibinden daha fazla talimat beklediğini hatırladı. Personeli birkaç istisna dışında uzaktan çalışmaya artık izin verilmediğini bildiren bir e-posta dışında hiçbir şey gelmediğini söyledi.

Birçok çalışan, Bay Musk’ın önceliklerini, şirketin işlerini 100 milyondan fazla takipçisiyle sık sık paylaştığı Twitter akışına bakarak öğrendi. 5 Kasım’da platformun arama işlevinden şikayet etti: “Aramak Twitter’ın içi bana ’98’deki Infoseek’i hatırlatıyor! Pronto da çok daha iyi olacak” diye yazdı. Aynı gün tweet attı: “Twitter yakında olacak Ekle Tweet’lere uzun biçimli metin ekleme yeteneği, karalama defteri ekran görüntülerinin saçmalığına son veriyor.

Bu, Bayan Solomon ve birçok meslektaşının içeriden duyduklarından daha fazlasıydı. “Telsiz sessizliği,” dedi. Hayal kırıklığını Twitter’da dile getirmeye başladı.

Bu tür ilk tweet’lerinden biri, Bay Musk’ın Twitter kullanıcıları için yeni bir kuralı tweetlemesinden kısa bir süre sonra, 6 Kasım’da geldi: “Hiç Bir isim değişikliği, doğrulanmış kenenin geçici olarak kaybolmasına neden olur” diye yazdı. Bu mesajı, Twitter’daki pek çok kişinin, çoğu alaycı bir şekilde, Bay Musk’ın adının varyasyonlarıyla değiştirdikten sonra göndermişti.