• Forumumuza Moderatörlük ve İçerik Ekibi Alımları Başlamıştır. Başvuru İçin "Zeo" İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Vladimir Putin: Ayrılıkçı bölgelerde durum son derece güç

admin

Administrator
Administrator
Vladimir Putin: Ayrılıkçı bölgelerde durum son derece güç
Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, 20 Aralık Güvenlik Hizmetleri Günü vesilesiyle görüntülü bildiri yayınladı.

Vladimir Putin,Özel servislerimiz son senelerda çok yüksek randımanla çalışmaktadır. Federal Güvenlik Servisi (FSB), Dış İstihbarat Servisi (SVR), Federal Muhafaza Servisi (FSO) ve öbür özel ünitelerde çalışanlara, cüretleri ve en güç bakılırsavlerini yerine getirme çabaları için teşekkür ederim.dedi.

“Herson, Zaporijya, Donetsk ve Luhansk’ta durum son derece zor”

Ukrayna’dan ilhak edilen 4 bölgedeki güvenlik ünitelerine seslenen Putin, Bugün, dünyadaki dinamik olarak değişen durum, yeni tehditlerin ve risklerin ortaya çıkması, Rus güvenlik ünitelerine artan gereksinimi gösteriyor. Rusya’nın yeni bölgelerinde faaliyet göstermeye başlayan güvenlik teşkilatlarının ünitelerine bilhassa dikkat çekmek istiyorum. Evet, artık sizin için kaideler daha sıkıntı. Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetlerinde, Herson ve Zaporijya bölgelerinde durum son derece güç. Fakat orada yaşayan Rusya vatandaşları sizin korumanıza güveniyor. Onların oradaki güvenliklerini sağlamak, hak ve özgürlüklerini mümkün olduğunca korumak için her şeyi yapmak sizin nazaranviniz. Biz de yeni üniteleri çağdaş teçhizat ve silahlarla, profesyonel gruplarla güçlendirmeye devam edeceğiz. sözlerini kullandı.


“Çalışmalar, FSB’nin Hudut Servisi aracılığıyla yoğunlaştırılmalı”

Rusya topraklarında ve hudutlarındaki terör saldırısı tehditlerine de değinen Putin, Tüm özel servislerin, hepsindilk evvel FSB’nin temel çalışmalarında evvelar içinde terörle uğraş yer alıyor. Bu niçinle terör taarruzlarına karşı sistematik ve planlı çalışmaların yürütülmesi gerekiyor. Vatandaşların toplu olarak bulunduğu alanlar, stratejik tesisler, ulaşım ve güç altyapısı daima denetim altında olmalıdır. Hainleri, casusları ve sabotajcıları süratle tespit etmek için yabancı istihbarat servislerinin hareketlerini katı bir biçimde bastırmak gerekiyor. Çalışmalar, FSB’nin Hudut Servisi aracılığıyla ağırlaştırılmalıdır. Devlet sonu, ülkenin güvenliğini sağlamak için en kıymetli, kilit sınırdır. halinde konuştu.

Putin, hudut hücumlarında güvenlik ünitelerinin anında hudut güvenliğini sağlaması gerektiğini söylemiş oldu.
 
Üst